Lviv Tarihi Eserler

Lviv Tarihi Eserler

Şehrin merkezinde Kopernika sarayını bulabilirsiniz. Eski dönemlerde Orta avrupa’nın en güçlü ailesi olarak bilinen Potockiler. Lviv sanat galerisinin bir parçası olan binada Barok’tan Rönesans bir çok iz bulunuyor. Polonya hakimiyeti sona erince Habsburg hiyerarşisinde yükselmiş

Lychakiv Mezarlığı şehrin doğusunda bulunmaktadır ve Avrupa’nın en iyi mezarlığı olarak kabul edilmektedir.  Asiller, devletten görevliler, soylular ve entellektüeller burada yatıyor.

Şehrin daha doğusuna giderseniz Eaglets askeri mezarlığını görebilirsiniz.  Mezarlıkta kızıl orduya karşı savaşan Amerikan askerlerinin bir anıtı bulunmaktadır. Ayrıca Polonya ve Borşevik savaşı ölüleride buradadır.

Avusturyalı ressam Gustav Klimit’in etkisini farkedeceğiniz kubbe mozaikleri Polonyalı Jozef tarafından yapılan Ermeni katedrali yine bu şehir de dikkat çekenler arasında. Bu yapı 1363 yılında tamamlanmıştır.

Bir diğer geçmişten günümüze tüm görkemiyle ulaşan yapı ise 1897’de yapılan opera binası. Oldukça görkemli opera binası Svobody Caddesinde bulunmaktadır. Ve aynalar salonu kesinlikle görülmelidir. Aynalar salonu en üst katta bulunmaktadır.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Lviv Ukrayna

Bu konu hakkında yorumlarını paylaş