Ukrayna’da Oturum İzni (Uzman Hukuk ve Danışmanlık Ajansı Tarafından Hazırlanmıştır)

Ukrayna’da Oturum İzni (Uzman Hukuk ve Danışmanlık Ajansı Tarafından Hazırlanmıştır)

Ukrayna’da Oturum İzni Almak

Sizlerden gelen yoğun istek ve sorular sonucunda “Ukrayna da Oturum izni” konusunda bir yazı hazırladık.

Bu yazı “Elephant Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı” tarafından internet sitemize özel olarak hazırlanmıştır.

Katılarından dolayı Elephant Law’a teşekkür ederiz.

Yasal Uyarı : Bu Yazı Ukrayna’da bulunan “Elephant Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı” tarafından www.lvivukrayna.com için özel olarak hazırlanmıştır. Bu yazıda verilen bilgilerden, alınan hizmetten lvivukrayna.com sorumlu tutulamaz.
Verilen tüm bilgilerden ve hizmetten ilgili şirket sorumludur.

ukrayna oturum izni

Ukrayna’da yasal mevzuatlara hakim alanında uzman Ukraynalı Avukat, Muhasebeci, Yeminli Tercüman, Gayrimenkul Uzmanı, Şehir Plancısı, Tasarımcı ve Danışmanlardan oluşan profesyonel ekibiyle Kiev’in tam merkezinde kurulan Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı, Ukrayna’da başta yabancıları ilgilendiren yasalar olmak üzere tüm Ukrayna yasal mevzuatı ve yatırım araçlarının en güncel haberlerini toplayıp yayma işiyle uğraşan danışmanlık şirketidir. Ukrayna’da şirket kurulumu, oturum izni ve çalışma izni alınması, vergi kimlik numarası alınması, noter işlemleri, bireysel ve kurumsal banka işlemleri, deport sorgulama işlemleri, evlilik işlemleri, gayrimenkul yatırım danışmanlığı, dövizli askerlik işlemleri, Ukrayna fuar danışmanlığı ve tercümanlığı, yeminli tercümanlık, Ukrayna’da reklam tasarım ve dağıtımı, Ukrayna vergi danışmanlığı hizmetleri ve kurumsal şirketlere Ukrayna pazarına açılmaları sırasında destek vermektedir.

Ukrayna Oturum İzni Nasıl Alınır?

Ukrayna’da oturum izni almak için öncelikle Ukrayna’da Şirket Kurmak, Ukrayna’da Çalışmak, Ukrayna’da Eğitim Görmek, Ukrayna’da Evlenmek, Ukrayna’ya 100 bin dolarlık yatırım yapmak gibi herhangi bir geçerli sebebinizin olması gerekmektedir. Bu geçerli sebebiniz ile ilk başta Ukrayna’ya gelme amacınıza göre Ukrayna D Tipi 3 Aylık vize almanız gerekmekte ve ardından süreli oturum iznine başvuru yapmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri sorunsuz yaptıktan sonra da Ukrayna’da geçerli bulunma nedeninizin önemine göre Ukrayna süreli veya süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz.  Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak tüm süreçte yanınızdayız. Mail:info@elephantarchitecture.comUkrayna’da Kimler Süreli Oturum İzni Alabilir

Ukrayna’da işçi ya da işveren statüsünde olan çalışan ya da şirket kuranlar(çalışan ya da çalışmayan), Ukrayna’da eğitim gören öğrenciler, Ukrayna Vatandaşı ya da Ukrayna Süreli Oturum izni olan birey ile evlilik dolayısı ile, Uluslararası Teknik Yardım programlarında çalışanlar, Din görevlileri, Yabancı şirketlerin Ukrayna’daki temsilcilik çalışanları, 100bin dolar yatırım yapanlar geçerli nedenlerine göre 6 ay ile 3 yıl arasında süreli oturum izni alabilmektedirler. Eylül 2017 yılında çıkan yeni Ukrayna yabancı kanununa göre eskiden en fazla verilen süreli oturum izni 1 yıl iken artık 3 yıla kadar süreli oturum izni verilebilmektedir.

Ukrayna’da Kimler Süresiz Oturum İzni Alabilir

  1. Ukrayna’da yaşayan eski Ukrayna vatandaşları,
  2. Birinci derece Ukraynalı akrabası olanlar,
  3. Akrabaları 16 temmuz 1990 yılına kadar Ukrayna’da yaşamış olan kişiler,
  4. Ukrayna için önemli bilim ve sanat uzmanları,
  5. Ukrayna ekonomisine katkı yapabilecek uzmanlar,
  6. Ukrayna vatandaşıyla 2 yıldan fazla süredir evli olanlar,
  7. 100bin dolarlık yatırım yapanlar(önce süreli sonra süresiz oturum izni alabilmektedir)

Not: Süresiz oturum iznine sahip bireylerin annesi, babası, karısı ve çocukları da bu haktan yararlanabilmektedir.

posvidkaUkrayna Oturum İzni Fiyatı Ne kadardır?

Ukrayna’da oturum izni satılık bir şey değildir. Ukrayna’da oturum izni almak için yukarıdaki sebeplerden en az birisini sağlaması gerekmekte ve ardından Ukrayna Büyükelçilik ya da Konsolosluklarından aldığı D tipi vize ile ülkeye yasal olarak girmesi gerekmektedir. Toplamda süreç 1500$ ile 2000$ arasında tutmaktadır. Fiyat oturma izni süresine ve arada yapılan maliyetlere göre artmakta ya da azalmaktadır.

Örneğin:Genellikle müşterilerimize Ukrayna’da şirket kuruyoruz. Ukrayna’da şirket kurulurken yabancı kişinin Ukrayna çalışma izni olmadığı için ilk başta Ukraynalı müdür tayin ediyoruz. Müşterimizin şirketi olması nedeniyle 3 yıla kadar çalışma izni alıyor ve D vizesi belgelerini hazırlayarak Türkiye’de bulunan Ukrayna Dış Temsilciliklerinden randevu alarak müşterimizi Türkiye’ye vize almaya gönderiyoruz. 90 Günlük Ukrayna çalışma vizesi ile gelen müşterilerimize 3 yıllık Ukrayna Oturum İzni(Posvidka) alıyoruz. Fiyatımıza şunlar dahildir: Ukrayna vergi kimlik numarası alınması, şirket tüzüğü ve protokollerinin yazılması, şirket adres temini, Ukraynalı kurucu müdür atanması, şirket kurulumu, şirket kurulumu noter ücretleri, çalışma kontratı kontratının hazırlanması, çalışma izni harcı, oturum izninin alınması, belediyeye adres beyanı(Registratsiya), süreçteki tüm vergi-harçlar ve şirket çalışmayacaksa o 3 yıl içerisindeki vergi beyanları ve muhasebe süreçleri fiyatlarımıza dahildir.

Ukrayna’da oturum izni almak isteyen vatandaşlarımızı Kiev’in tam merkezinde Maidan Nezalejnosti metro durağına 5 dakika yürüme mesafesindeki ofisimize bilgilerimizi paylaşmak ve danışmanlık yapmak amacıyla davet ediyoruz. Adres: Tarasa Shevchenka Provulok, 13/21V, Ofis:302, 01001, Kiev/UKRAYNA
___

oturum-izni-haritaGoogle Haritalar:Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı Google Haritalar

Ayrıca Facobook grumunuzdan alanında uzman kadromuza ve deneyimli Ukrayna’da yaşayanlar ekibimize sorularınızı sorabilir, Ukrayna yasalarına dayanarak cevap bulabilirsiniz.

Facebook Grubumuz:Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı Destek Platformu

Facebook Sayfamız:Elephant Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı Facebook Sayfası

İnternet Sitemiz:Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

İnstagram Hesabımız:elephantarchitecture

LinkedIn Hesabımız:Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı LinkedIn Hesabı

[Toplam:10    Ortalama:4.6/5]

Lviv Ukrayna

Bu konu hakkında yorumlarını paylaş